Bir Patinin Anıları

Bir Patinin Anıları

Bir gün apartman kapısından içeri girmek üzereyken, yağmurdan ıslanmış açlık ve susuzluk içinde sefil, ürkek kocaman gözler ile size bakan bir Pati görürsünüz. Yüreğinizin bir yerinde bir şeyler kopar ve dayanamaz eve alırsınız. Aslında ondan çekiniyorsunuzdur.. ya hasta ise, ya size de hastalık bulaştırır ise? Karnını doyurur, biraz ısıtır, temizler birkaç gün misafir eder aldığım yere geri bırakırım diye düşünürsünüz. Ama birkaç günün sonunda alışmışınızdır ona… o da size ve yeni evine… Yok dersiniz ben bu sorumluluğu alamam! Bırakmalıyım onu aldığım yere.. ama götürüp bırakamazsınız onu sokağın soğuk ve tehlikeli köşesine… Hemen bir kliniğe gidip gerekli aşılarını yaptırırsınız. Güzel bir banyodan sonra aslında çok daha şirin ve sevimli olan bir dostla karşılaşırsınız. Aslında farkında değilsinizdir ama hayatınızın dönüm noktalarından biridir burası… O zamana kadar ruhunuzun keşfetmediğiniz bir yönüyle karşılaşırsınız. Çoğu zaman, yaşam tarzınızı ona göre ayarlayacağınız, dertlerinizi paylaşacağınız, acısını hissedeceğiniz, acınızı hisseden bir dostunuz, çocuğunuz olmuştur artık. Tüyü, kılı, maması, suyu, masrafı çok da önemli değildir… Önemli olan onun mutluluğudur.

Ancak, bir gün hiç de beklenmedik bir şey olur. Pati mutlu değildir! Yemeğini yememiş, suyunu içmemiştir. Hastadır Pati… Hemen bir kliniğe gidersiniz. Yapılan tetkiklerden sonra ameliyata karar verilir. Ya bir şey olur ise? Ya pati yi kaybedersem diye düşünür üzülürsünüz… Düşünmek istemezsiniz.. onun acısını ve ıstırabını yüreğinizde hissedersiniz. Ameliyattan sonra Pati yarası ile oynamasın diye bir takım tedbirler alınmak zorundadır. Ama Pati anesteziden uyanır uyanmaz huzursuzlanmaya başlar. Zaten ağrıları yetiyordur ona bir de bu kafasına takılan şeyde nedir? İstemez, reddeder, direnir, kırmak, ondan kurtulmak ister. Ama başaramaz hayata ve size küser. Onun bütün acılarını yüreğinizde hissedersiniz. Ama yapacak bir şey yoktur. Bu süreç böyle yaşanmalıdır. Yöntem budur. Zaten ameliyattan sonra Pati bir süre klinikte kalmak zorundadır. Siz gittiğinizde çoğu zaman şikayetlenir. Kurtar beni buradan der ama yapacak bir şey yoktur. Süreç böyle yaşanmalıdır.

Oysa komşusu, arkadaşı olan Kara Pati aynı ameliyatı olmuş, hiç bu kadar sıkıntı çekmemiştir. O ameliyattan kendini sarıp sarmalayan yumuşak bir elbisenin içinde uyanmıştır. Evet onun da ağrıları olmuştur.. O da ilk gün huzursuzluk çekmiştir. Ama en azından kafasına bu gereksiz, sinir bozucu şey takılmamıştır. Sonrasında ameliyatın hemen ertesi günü evine, sıcak yuvasına dönmüştür.. böylesine günlerce sebepsiz ayrılık ve sıkıntı yaşamamıştır… duyduğuna göre Kara Pati aynı ameliyatın sıkıntılarını çok kısa sürede atlatmış, bu sürede de yemeğini kendi yemiş, geceleri rahat uyumuş, evde yalnız kalmış, rahatça koşup oynamıştır. Evine gittiği için çok mutlu olmuş ve ameliyatın, kliniğin sıkıntılarını hemen unutup eski hayatına dönebilmiştir.

Ama kendisi çok mutsuzdur. Yoksa sahibim, dostum dediği insan kendisini yeterince sevmiyor mudur? Oysa Pati bilmiyordur gerçeği… Sahibi WinPet Yara Koruma Korsesini daha önce duymamıştır. Ameliyat olduğu klinikteki Hekim de üründen habersizdir. Oysa Kara Pati’nin sahibi ameliyatı günlerce araştırmıştır. Biliyordur iyileşme sürecinin ne kadar ağrılı, sıkıntılı ve sorunlu olduğunu… İstemiyordur dostunun bu sıkıntıları çekmesini.. Bu süreci ne kadar kolay atlatır ise dostunun o kadar mutlu olacağının farkındadır.. yaptığı küçük araştırma sonunda WinPet Yara Koruma Korse sini bulmuştur. Konuyu derhal Hekimlerine sorar, olumlu cevabı alır almazda bir tane edinir…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x