Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyon sonrası, mutlaka hastanızın ağrıları olacaktır. Ancak, WinPet’te kaynaklı bir ağrı olmaz. Kedilerde adaptasyon süresi bazen 48 saate kadar uzayabilir. Bu sürenin daha kısa olması için hastanın operasyondan WinPet ile uyanması ve ürünün hiçbir sebeple hastadan çıkartılmaması gerekir. Unutulmamalıdır ki; WinPet Medikal bir üründür. Veteriner Hekimi tarafından uygulanmalı ve Hekimin izni olmadan çıkartılmamalıdır.

WinPet’in AR-GE süreci halen devam etmektedir. Uzun burunlu köpeklerde burun ucundan, diğer petlerde kulak hizasından; kuyruk ucuna kadar, patiler dahil bütün vücudu kapatabilecek WinPet prototipleri mevcuttur. Sadece genital bölgeler ve anüs çevresinde oluşan yaralanmalarda, WinPet’i kullanmak mümkün değildir. Bu gün ticarileşen ürünümüz sadece, WinPet’in Gövde Aparatıdır. AR-GE sürecinde koleksiyonun diğer parçalarının son kullanıcının daha pratik kullanabilmesi için tasarımı geliştirilmektedir ve kısa süre içinde ticarileşecektir.

WinPet kumaşı uzun bir AR-GE süreci sonucu, birçok deneme sonrası ortaya çıkmıştır. Ürünün Kumaş teknolojisi ile tasarımı Ulusal ve Uluslararası Patent Kanunları ile yasal koruma altındadır. Kumaş teknolojisi geliştirilir iken mukavemet ve konfor dengede tutulmuştur. WinPet kumaşı elastan özelliğinden kaynaklı olarak, ısırılarak çekilse dahi yırtılmaz. Ancak, keskin bir yüzeye (kafes telleri, duvar, vb) ısrar ile sürtülür veya dişlenerek ezilir ise deforme olur ve yırtılabilir. Yada büyük boy köpekler ısrar ile aynı bölgeyi patileri ile kaşırlar ise kumaşı deforme ederek yırtabilirler. Ancak, en büyük beden köpeklerde dahi kısa süreli (8-10) günlük iyileşme sürecinde genelde sorun çıkmamaktadır. Bununla birlikte, 30 kg ve üzeri hastalarda postoperatif dönemde hastanın yaraya ulaşmasını engellemenin çözümsüz olduğu düşünülür ise WinPet bu soruna çok büyük oranda çözüm olmuştur.

Fotoğraf ve Videolarınızı e-posta adresimize göndererek WEB sayfamızda yayınlamamızı sağlayabilirsiniz. [email protected]

Kediler ve köpeklerin derilerinde ter bezleri yoktur. Sadece Patilerinin altından terlerler. (https://winpet.com.tr/saglik-kedi-kopekler-terler-mi) Köpekler ayrıca solunum yoluyla da vücut ısılarını dengelerler. Şayet WinPet de normalden farklı bir ıslaklık var ise muhtemelen pansumanlar düzenli yapılmıyordur ve yara enfekte oluyordur. Ya da hasta için uygun WinPet kullanılmamıştır ve hastanın idrarı ürünün içine sızıyordur. Lütfen Hekiminiz ile irtibata geçiniz.

Postoperatif dönemde Hekimler tarafından kullanılan farklı tedavi protokoller vardır. Ancak, WinPet kullanılan hastalardaki klinik tecrübemiz; iyileşme sürecinde pansuman dikişine gerek kalmaksızın, günde birkaç kez düzenli pansuman yapılan (tercihan Rifamisin ile) ve uygun antibiyotik kullanılan hastalarda genelde enfeksiyon oluşmadığı ve iyileşme sürecinin çok daha hızlı olduğu yönündedir.

Özellikle kedilerde operasyon bölgesine bağlı olarak; karın altından yapılan ameliyatlarda WinPet kullanılan süre boyunca bacakların kırılarak yürünmesi (Timsah Yürüyüşü), Yan Karın Boşluğundan yapılan ameliyatlarda ise yan yürüyüş (Yengeç Yürüyüşü) normal kabul edilir.

WinPet’in boyun kordonu kedi ve köpeklerde hastanın boynuna, sıkı bir tasma gibi bağlanmalıdır. Aksi takdirde, özellikle kediler arka ayaklarını ürünün ön kısmına takarak ürünün içinden bir tulumu vücutlarından çıkartır gibi sıyrılarak kurtulabilirler. Köpeklerde ise mümkünse kordon tasmaya sabitlenmelidir. Aksi takdirde, ürünün hastanın vücudunda geriye yığılması muhtemeldir.

WinPet kullanılan hastalarda, ürün uygulandıktan sonra hastanın cinsiyetine ve vücut yapısına göre şekillendirilmelidir. Erkek köpeklerde mutlaka hastaya uygun olarak Penis Penceresi açılmalı, dişi hastalarda kesinlikle Vulva Oyuntusu kontrol edilmelidir. Hastanın WinPet’i kullanımı en az 6 saat doğal ortamında takip edilmelidir. Şayet hasta idrar ve dışkılama ihtiyacını rahatlıkla yapamıyor ise ürün hastaya göre yeniden şekillendirilmelidir. Aksi durumda, deri ile WinPet arasına kaçan idrar operasyon bölgesinde enfeksiyonun yanısıra ciltte tahriş ve kokuya sebep olacaktır.

Sezeryan operasyonları sonrasında WinPet kullanılan hastalarda ürün vücudu sıkı sarmalıdır. Ayrıca, karın altında orta hattın her iki tarafında bulunan küçük delikler rehber alınarak meme başı pencereleri açılmalıdır.

Özellikle geniş ensizyon hattı açılmak zorunda kalınan operasyonlar sonrasında, hastanın iyileşme sürecinde çok hareketli olması fıtık riski oluşturacaktır. WinPet karın altını ve operasyon bölgesini, ekstra bir güç ile destekleyeceği için bu riski kısmen ortadan kaldırır. Bununla beraber çok hareketli hastalarda WinPet’in hastanın vücudunu normale göre daha sıkı sarması hastanın kısmen hareketlerinin ağırlaşmasına ve sakinleşmesine sebep olacaktır.